W jakim przypadku pomoże prawnik w Niemczech?

Statua sprawiedliwości

Dla wielu Polaków wyjazd za granicę wiąże się z ogromnym stresem spowodowanym rozłąką ze społecznością, koniecznością wypełnienia stosów dokumentów oraz finalizacją spraw związanych z zakwaterowaniem. Bez względu na to, czy chodzi o podróż o charakterze zarobkowym czy też jest to dłuższy wyjazd turystyczny, może się w tym czasie przydarzyć wiele sytuacji, w których jedyną drogą wyjścia z kłopotów będzie konsultacja z doświadczonym prawnikiem. Pomoże on rozwiązać wszelkie konflikty i nieporozumienia natury administracyjno-prawnej.

 Pomoc w trudnych sprawach – polski prawnik

Młotek sędziowskiIstnieje wiele sytuacji, w których profesjonalna pomoc adwokatów z polsko-niemieckiej kancelarii może okazać się dla polskich emigrantów wybawieniem na obczyźnie. Polskojęzyczni obrońcy posiadają szeroki wachlarz narzędzi pomocnych przy rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych spraw karnych. Dokładają oni wszelkich starań, by prawo w Niemczech stało po stronie polskich oskarżonych. Największym problemem może okazać się w takich przypadkach bariera językowa, dlatego kancelaria świadczy także profesjonalne usługi tłumaczeniowe. Zatrudnieni w niej biegli lingwiści podejmują się tłumaczeń ustnych i pisemnych – zarówno przy zbieraniu dokumentacji i rozmowach z policją, jak i w trakcie samego procesu na sali rozpraw.

Statua sprawiedliwościDoświadczeni obrońcy są przygotowani na kontakt z klientem o każdej porze dnia i nocy, a jest to niezwykle ważne, ponieważ oskarżone osoby często nie mogą podjąć żadnych działań w areszcie bez wcześniejszej konsultacji z obrońcą. Często jedyną opcją proponowaną przez Niemców jest skonsultowanie oskarżonego z adwokatem z urzędu, jednak nie zawsze dzieje się to na czas, a ten w przypadku spraw karnych ma ogromne znaczenie. Jeśli więc w ciężkich chwilach obiektem poszukiwań jest polski prawnik Niemcy zawsze respektują takie żądanie i czekają, aż oskarżony skontaktuje się ze specjalistą dziedziny prawa, który włada językiem polskim. Do profesjonalnej polskiej kancelarii działającej na terenie Niemiec można zwracać się w sprawie każdej kategorii, a zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie medyczne czy wykroczenia popełnione na terenie Niemiec.

Mając na uwadze fakt, że niemieckie prawo jest wyjątkowo restrykcyjne, a każde błędne sformułowanie może być użyte przeciwko oskarżonemu, warto przed rozpoczęciem procesu skonsultować się ze swoim adwokatem, który przejmie stery we właściwym momencie, a do tego czasu zachować milczenie. Prawo do odmowy składania zeznań może bowiem uratować z opresji nawet w toku najtrudniejszych postępowań karnych. W tym czasie z pewnością umożliwiony będzie kontakt z obrońcą, który podejmie odpowiednie działania, by zarówno od strony prawnej, jak i tłumaczeniowej zadbać o interes klienta.