Sprzedaż spółki z o.o.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się zawsze z podejmowaniem pewnego ryzyka, dlatego najczęściej spotykaną formą zakładania firmy w naszym kraju są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W takiej sytuacji dany biznes prowadzony jest przez jedną osobę lub grupę wspólników, którzy współtworzą zarząd spółki.

Cena za spółkę

sprzedam sp z ooJest to najbezpieczniejsza forma działalności gospodarczej, ponieważ zakłada ona ograniczoną odpowiedzialność finansowo – chodzi o to, że, w razie wystąpienia ewentualnego zadłużenia, przed wierzycielami nie odpowiadają członkowie zarządu jako osoby prywatne, lecz spółka jako firma rządzona przez kilka osób. To zabezpieczenie dla prowadzących działalność przed ewentualnym upadkiem majątkowym. Mają jednak niekiedy miejsce sytuacje graniczne, w których zadłużenie staje się na tyle krytyczne, że członkowie zarządu zaczynają dokładać do interesu z własnej kieszeni. Trzeba wtedy przedsięwziąć pewne kroki, aby uchronić się przed bankructwem. Z jednej strony, można zamknąć działalność i rozwiązać spółkę, z drugiej natomiast, istnieje możliwość sprzedaży spółki. Zanim jednak wstawi się do internetu ogłoszenie typu: sprzedam sp z oo – cena nie gra roli, lepiej przemyśleć sprawę i poszukać rzetelnej firmy, która pomoże nam w takiej sytuacji.

sprzedam sp z ooW internecie zawsze możemy natrafić na oszustów, którzy owszem, wykupią naszą firmę, natomiast pozostawią z długami oraz odpowiedzialnością wobec wierzycieli. Dlatego warto pochylić się nieco nad tematem i poświęcić czas na odszukanie rzetelnej, mającej dobre i wiarygodne opinie firmy, która pomoże nam wyjść na tak zwaną „prostą”. Jeśli trafimy w dobre ręce, nie ma powodów do obaw – profesjonaliści przeprowadzą na początku rzetelny audyt z całej naszej działalności, odnajdą źródło niepowodzenia, a następnie zajmą się wszelkimi skomplikowanymi procedurami prawnymi, które należy wypełnić, chcąc odsprzedać zadłużoną firmę. To najrozsądniejsze rozwiązanie w sytuacji, w której wierzyciele nie przestają nas zasypywać swoimi mailami, listami oraz telefonami. To jedyne słuszne kroki, jakie możemy podjąć w momencie, w którym znajdujemy się na tak zwanym „finansowym dnie”.

Co bardzo ważne, tego rodzaju działania są całkowicie legalne – oczywiście tylko wtedy, kiedy prowadzone są pod okiem ekspertów oraz w stałej współpracy z kancelarią prawną. Kiedy firma doradcza będzie gotowa do przejęcia naszej spółki, wraz z zarządem wystarczy udać się właśnie do radcy prawnego, który notarialnie potwierdzi fakt sprzedaży danej firmy.