Radca prawny – jak się przygotować na spotkanie?

Problemy natury prawnej nie są łatwe do rozwiązania. Często przez to że są takie skomplikowane to potrafią ciągnąć się miesiącami, a nawet latami. Do tego też dochodzi kwestia finansowa. Za pojedynczą poradę prawną trzeba zapłacić od stu do dwustu złotych. Przy dłuższych sprawach można liczyć na zniżki, abonamenty, korzystne opcje. Jednak mimo tego warto jest się dobrze przygotować na spotkanie, dzięki czemu zapłacimy mniej.

Rozmowa z radcą prawnym

radca prawnyCzasem osoby przychodzą nieprzygotowane na spotkanie to tylko marnują czas, potrzebują więcej spotkań, by uzyskać ten sam wynik. Im więcej zatem będziemy wiedzieli przed spotkaniem, tym szybciej i lepiej pomoże nas radca prawny i prawnik w Szczecinie. Od czego zacząć przygotowania? Na pewno trzeba zgromadzić jak najwięcej informacji o swojej sprawie, takie jak dane, umowy, wycinki. Im więcej prawnik będzie wiedział o sprawie, tym lepiej będzie nam w stanie pomóc. Przejrzy wszystkie dokumenty i będzie miał lepszy ogląd na sprawę, niż gdyby tylko usłyszał kilka informacji od nas. Przed spotkaniem należy też wiedzieć czego się chce. Czy zależy nam na zakończeniu sprawy, na odszkodowaniu, czy na ukaraniu sprawny. W przypadku takiej sprawy pracowniczej, zwolniony pracownik może domagać się przywrócenia na stanowisko, zadośćuczynienia za bezprawne zwolnienie z pracy, czy też zależy mu głównie na tym, żeby pracodawca stracił zaufanie klientów i przegrał sprawę.

radcaW przypadku sprawy rozwodowej należy się zastanowić czy chcemy rozwodu za porozumieniem stron, czy z orzeczeniem o winie, jak chcemy załatwić kwestię opieki nad dziećmi, czy podziału majątku. Kiedy wiemy czego chcemy, to łatwiej jest nam zadawać pytania prawnikowi i uzyskać stosowaną pomoc. Warto także poszukać w internecie informacji na temat tego czego można oczekiwać w rożnych sprawach. Na przykład co może uzyskać zwolniony pracownik, przyszły rozwodnik, jeśli małżonek go zdradzał, czy właściciel firmy oszukany przez dostawcę. Wtedy także nie będziemy się domagać czegoś niemożliwego. Można także poradzić się rodziny i znajomych by dowiedzieć się czy sami byli w takiej sytuacji, lub też znają kogoś kto mógłby nam pomóc w tej kwestii. Takie zaufane informacje sprawią, że zdobędziemy przydatną wiedzę jeszcze przed spotkaniem z radcą prawnym.

To na pewno ma wiele zalet. Prawnik z doświadczeniem pomoże w każdej, nawet bardzo skomplikowanej kwestii, jednak jego pomoc będzie skuteczniejsza jeśli i my dobrze się przygotujemy do spotkania, będziemy wiedzieć czego chcemy, co możemy osiągnąć, jak również przyniesiemy ze sobą różne dokumenty i dowody ważne dla sprawy.

Komentowanie wyłączone