Polski przedstawiciel we Francji

przedstawiciel odpowiedzialny francja

Według przepisów, które weszły w życie kilka lat temu we Francji, każda firma zatrudniająca pracownikach na umowie płacy minimalnej musi zatrudnić swojego przedstawiciela w państwie Francuzów. W przypadku firmy z branży transportowej potrzebna jest osoba, która bez względu na formę umowy zatrudniającej może wykonać załadunek, rozładunek i kabotaż na terenie Francji. Taka osoba musi przestrzegać kilku ważnych zasad i mieć określone preferencje.

Dobry francuski przedstawiciel na wagę złota

odpowiedzialny przedstawiciel biznesowyBy zostać najlepszym przedstawicielem firmy na terenie kraju Francuzów trzeba doskonale znać ich język ojczysty. Jest to niezbędny wymóg – w końcu piastujący to stanowisko reprezentuje całą firmę. Jeśli chodzi o mniej oczywiste sprawy formalne, godny reprezentant musi mieć francuski adres zamieszkania i stale przebywać na terenie Francji. Przedstawiciel firmowy jest pośrednikiem pomiędzy francuskimi służbami, kierowcami tirów a przedsiębiorcą. Jego obecność jest kluczowa, dlatego nie może pozwolić sobie na błędy i nieprzestrzeganie odpowiednich zaleceń. Musi również mieć świadomość, że do jego zadań należy przestrzeganie wielu obowiązków. Odpowiedzialny przedstawiciel we Francji przechowuje wszelkie dokumenty firmy, przekazuje do centrali firmy wszelkie braki w dokumentacji kierowców.

przedstawiciel odpowiedzialny francjaW razie kontroli reprezentant musi jak najlepiej zaprezentować się jako firma i nie może pozwolić sobie na blamaż w zawodzie. Dlatego musi przechowywać wszystkie potrzebne dokumenty i móc zaprezentować je kontrolerom. Dla polskiego kierowcy nieznającego języka francuskiego pomocna będzie również znajomość obcego języka podczas rutynowej rewizji. Od jego decyzji i skrupulatności zależy wizerunek firmy w oczach obcokrajowców. Ważne jest także, by reprezentant firmy był w stałym kontakcie z główną siedzibą znajdującą się w Polsce i aby biegle posługiwał się w mowie i piśmie językiem polskim i francuskim. Dzięki obecności przedstawiciela kierowcy mogą swobodnie przemieszczać się z towarem po całym francuskim kraju.

W przypadku braku przedstawiciela niemożliwa jest dalsza działalność firmy na tym terenie, a na przedsiębiorstwo nałożone są sankcje pieniężne. Warto zatrudnić osobę, która będzie godnie reprezentowała przedsiębiorstwo poza granicami kraju. W celu znalezienia najlepszego kandydata warto zapoznać się z ofertą firmy specjalizującej się w tego typu zatrudnieniach. Sprawdzone i polecane firmy dbają o odpowiednie przeszkolenie pracowników i o to, by przez odpowiednią prezencję byli chlubą firmy.